Konkurs!

Jesienno–zimowe wieczory sprzyjają podjadaniu czekolady i czytaniu książek, dlatego zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, … a do wygrania książki z przewijającym się słodkim motywem czekolady, w różnej smakowitej postaci.

KONKURS!

NAPISZ, KIEDY NAJCZĘŚCIEJ SIĘGASZ PO COŚ CZEKOLADOWEGO I CO TO JEST ZA SMAKOŁYK 🙂 ?

Szczegóły poniżej:

kawa-i-czekolada-32-2

Aby wziąć udział w konkursie należy polubić  ten post lub udostępnić stronę  KAWA i CZEKOLADA, a następnie pod konkursowym wpisem na stronie KAWA I CZEKOLADA lub postem na FB w komentarzach  napisać odpowiedź na pytanie:

Kiedy najczęściej sięgasz po coś czekoladowego i co to jest za smakołyk?

Odpowiedzi można udzielić w formie wierszyka, opisu sytuacji, itp.

Każdy może udzielić kilku odpowiedzi ważne, aby umieszczać je w osobnych komentarzach tak, aby było widoczne, za którą odpowiedź dana osoba została nagrodzona.

Trzy najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami … przyjemną, lekką lekturą w dodatku z często przewijającym się motywem czekolady 🙂 … w sam raz do filiżanki aromatycznej kawy i kaaaawaaaałka dobrej czekolady!

kawa-i-czekolada-59

Nagrody to trzy książki „Miłośniczki Czekolady i ślub”.

„Miłośniczki Czekolady i ślub” to kontynuacja losów bohaterek zabawnych i wzruszających powieści „Klub Miłośniczek Czekolady”, „Dieta Miłośniczek Czekolady” i „Święta Miłośniczek Czekolady”.

Optymistyczna opowieść o grupie kobiet, które zmagają się z życiowymi problemami i z pozytywną energią stają przed wyzwaniami codzienności. Przy czym zawsze znajdują czas na spotkania w swojej ulubionej kafejce „Czekoladowe Niebo” topiąc swoje smutki i radości w kosmicznych porcjach czekolady.

Książki zostaną przesłane bezpośrednio na adres zwycięzców przez wydawnictwo Harper Collins

Konkurs trwa od dziś  do 24.11.2016 r., do godziny 24.00.

Zwycięzców wybiorę osobiście.

Zapraszam do zabawy!

Pozdrawiam Aniela

kawa-i-czekolada-27kawa-i-czekolada-41

7 odpowiedzi na „Konkurs!”

 • Czekoladowo się czuję każdego dnia, bo słodycz w moim sercu gra. Gdy ptasie mleczko czekoladowe skosztuje uśmiechem słodkim świat czaruję. Na wyobraźnię mężczyzn działam, gdy szpilki, krótką spódnicę zakładam i słodką czekoladą z nadzieniem karmelowym się zajadam. Słodko się czuję, gdy czekolady z orzechami skosztuję i męża powłóczystym spojrzeniem kokietuje. Słodko się czuję, gdy w skąp bieliznę ubrana wkraczam do naszej alkowy z czekoladkami o smaku marcepanowym. Słodko się czuję, gdy błysk pożądania w oku męża odnajduje i ja i marcepan go po równo prowokuje. A kulminacją wieczoru jest czekolada z nadzieniem truflowym, która zapewnić ma nam słodki sen i rajskie sny. A twych snach czekolado zawsze TY!

 • Czekolada jest wszędzie dookoła i wciąż z szafeczki do mnie woła.
  Gdy jestem zła, gdy coś mnie wkurza, gdy za oknami panuje burza.
  Wtedy czekolada jest ukojeniem, mych skrytych marzeń spełnieniem.
  Kocham najbardziej truskawkową i nie pogardzę karmelową.
  Czekolada we krwi mojej płynie, widać to po mojej minie.
  Bo gdy czekolady kęs spróbuje, od razu wspaniale się czuje.
  I endorfiny ze mnie wychodzą i wokół na wszystkich przechodzą.
  Bo swym dobrym nastrojem zarażam i na chłopaka się nie obrażam.
  Lecz gdy za oknem mroźno i zimno, stawiam na gorącą czekoladę płynną.
  Jej smak i zapach mnie rozgrzewają, a mróz i zimno się oddalają.
  Gdy jestem w pracy i jest tu nudno, gdy jest mi ciężko i bardzo trudno,
  wtedy sięgam po batonika, a stres i panika migiem znika.
  Bo czekolada to moje życie, mój wybór, który kocham skrycie.
  I chociaż czasem przybywa tłuszczyku, to i tak żrę ją bez liku!

 • Czekolada towarzyszy mi na co dzień.Mam ją i w torebce, na biurku i na nocnym stoliczku.To nieodłączny towarzysz na dni chandry, jesiennej zawieruchy i na otarcie łezki.Mały pocieszacz ale bardzo skuteczny.Umila mi dzień i ten dobry i ten gorszy.Jest niezawodny i skuteczny w swoim działaniu.Czarna czekolada-ta zdrowsza dla kobiecej figury jest tą najczęściej spożywaną.Ale w godzinach czekoladowej rozpusty sięgam pa czekoladę z orzechami laskowymi.Niebo w gębie a na duszy o wiele lżej….taki to mój mały sekret bo oficjalnie nie jadam żadnych słodkości. Pssssst……

 • To już prawie połowa ciąży w której jestem z córeczką…od pewnego czasu mdłości w zasadzie minęły a z nimi odrzucenie od słodkości…i teraz nadrabiam:D Uwielbiam rozpływające się po kolei kostki pysznej czekolady i to jak mała tuż po tym zaczyna radośnie kopać:D Może zabraknąć masła w lodówce, ale czekolady teraz zabraknąć absolutnie nie może;):D za bardzo jej z córeczką potrzebujemy do szczęścia, niech będzie, że to ciążowa zachcianka, ja jednak wiem, że czekoladę lubię od zawsze;)

 • Jako miłośnik czekolady, popieram tezę Miłośniczek Czekolady, że jest ona dobra na wszystko. Sięgam po czekoladę pełnomleczną, gdy mam niedobory wapnia. Kosztuję czekolady wysokoprocentowej (90% kakao), kiedy chcę poszaleć, zapomnieć się trochę i ostro poimprezować. Wybieram czekoladę nadziewaną gdy chcę przybrać na wadze, albo – dietetyczną, gdy akurat chcę się odchudzić. Zimą jadam czekoladę białą, a latem – czarną z białym nalotem. Jeśli trwa post – zajadam się produktem czekoladopodobnym. W pozostały okres kalendarza liturgicznego, kosztuję wypasionej czekolady belgijskiej. W leniwe popołudnia sięgam po taką, która jest fabrycznie rozporcjowana na kosteczki. W samotne popołudnia – dopiero ostatnia kosteczka wyznacza koniec procesu konsumpcji. Zawsze jest dobra pora na czekoladę i tylko prawdziwa miłośniczka czekolady jest dobrą kandydatką na ślub 🙂

 • Gdy wieczorem otwieram czekoladę,
  Wstyd i skromność na bok kładę.
  Kiedy pieszczę ją ustami,
  Kiedy kąsam ją zębami,
  Gdy ona nie protestuje,
  Wtedy rozkosz w ustach czuję.
  Ta ekstaza mnie rozrywa,
  Z podniecenia ledwiem żywa.
  Będzie wielkim to obciachem
  Nazwać czekoladę CIACHEM…?

 • Najchętniej sięgam po białą czekoladę. Niektórzy mówią, że to nie jest prawdziwa czekolada – sam cukier, tłuszcz i mleko. Ale jakie to jest smaczne! Desery nie muszą być w końcu zdrowe, tylko przyjemne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama
Archiwa